Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego z Warszawy?

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze fotografa ślubnego z Warszawy? Na co zwrócić uwagę? Takie pytania zadaje sobie wiele par ze stolicy i nie ma w tym nic dziwnego, bo chodzi o wybór fotografa na najważniejszy dzień w życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, postanowiliśmy zgłębić zagadnienie i poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty, jakie powinny nas interesować przy wyborze fotografa ślubnego z Warszawy. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Doświadczenie i portfolio

Najważniejszym aspektem powinno być dla nas doświadczenie danej osoby i nie mówimy tylko o pracy w roli fotografa, ale pracy w roli fotografa ślubnego. Musimy pamiętać, że fotografia ślubna wymaga odpowiednich umiejętności, wiedzy oraz pasji, więc fotograf oferujący sesje portretowe w tym zagadnieniu się nie sprawdzi . Dobrym potwierdzeniem doświadczenia będzie portfolio, dlatego warto poprosić fotografa ślubnego o pokazanie dotychczasowych realizacji. Dzięki temu przy okazji ustalimy, czy styl danego fachowca nam odpowiada.

Fotograf ślubny Warszawa – zakres usług

Pod uwagę należy brać również zakres usług, ponieważ nie tylko od zdolności fotografa zależy nasze zadowolenie, ale również od tego, czy będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom pod względem swojej obecności, czy ilości świadczonych usług. Dlatego warto sprawdzić, co dokładnie składa się na usługi fachowca – czy wynajęcie jego obejmuje jedynie obecność w kościele i na przyjęciu weselnym, czy też na etapie przygotowań, narzeczeńskiej sesji zdjęciowej.

Nie zaszkodzi również dopytać o czas pracy, czyli o to, ile czasu spędzi z nami fotograf w tym wyjątkowym dniu. Niektórzy o tym zapominają, a później dochodzi do wielu nieprzyjemności, gdy fotograf znika wcześniej, niż przypuszczaliśmy. Co więcej, warto też dopytać o dodatkowe usługi, czyli np. o sesję podczas wieczoru panieńskiego, czy wieczoru kawalerskiego. Jeśli chcemy mieć taką pamiątkę, to na pewno taniej nam wyjdzie zamówić pełen pakiet u jednego fotografa.

Cennik

Jeśli mamy wyznaczony budżet weselny i nie chcemy go przekroczyć, to dobrą praktyką jest sprawdzenie cennika danego fotografa. Wiadomo, że najlepsi fachowcy z branży zwykle mają wyższe stawki, niż inni, ale to nie oznacza, że musimy przepłacać na usługach fotografa ślubnego. Jeśli mamy mocno ograniczony budżet, to z pewnością będzie to dla nas bardzo ważne, więc nie warto pomijać tego aspektu.

Opinie innych klientów

Jeśli chcemy mieć pewność, że bierzemy pod uwagę odpowiedniego fotografa ślubnego z Warszawy, to nie zaszkodzi przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdzić, jaką opinią cieszy się wśród innych klientów. Co ważne, aby zebrać informacje, nawet nie musimy ruszać się z domu. Wystarczy, że będziemy dysponowali odpowiednią ilością wolnego czasu, a także telefonem lub tabletem z dostępem do Internetu, a już będziemy mogli dowiedzieć się, co o danym fotografie ślubnym mówią inni klienci.

W zebraniu potrzebnych informacji pomogą nam portale społecznościowe, tematyczne fora internetowe, jak również portale branżowe. Nawet wyszukiwarka internetowa może okazać się źródłem cennych informacji i już kilka opinii pozwoli nam wyrobić własne zdanie, a więc również ustalić, czy nasz wybór był słuszny.