Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z fotografem ślubnym w Rzeszowie?

Zatrudnienie fotografa ślubnego z Rzeszowa powinno kończyć się spisaniem umowy, bo to najlepszy sposób na zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi sytuacjami, jak również przed rezygnacją fotografa z obsługi naszego ślubu. Na co jednak zwrócić uwagę przed podpisaniem, by później się nie rozczarować? Poniżej prezentujemy najważniejsze szczegóły.

Data i adres uroczystości ślubnej 

W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy data ślubu pokrywa się z tą, która wpisana została do umowy. Poza tym musimy zwrócić również uwagę na zapis dotyczący konkretnych adresów, w jakie fotograf ślubny z Rzeszowa tego dnia musi się udać.

Po co to? Czasami przez małe niedopatrzenie, można oddelegować fotografa zupełnie innego dnia na zlecenie, bądź w inne miejsce. Aby uniknąć tego, warto wypełnić umowę na spokojnie i dokładnie przeanalizować podstawowe kwestie, czyli datę i adres uroczystości.

Zakres usług i czas pracy fotografa

Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zapis o zakresie usług fotografa pokrywa się z tym, co było ustalone wcześniej. W zapisie tym powinny znaleźć się wszystkie obowiązki, jakie tego dnia będą spoczywały na fotografie, jak również te, które wiążą się z wykonaniem sesji ślubnej, czy sesji narzeczeńskiej. Istotne znaczenie ma również umieszczenie zapisu o czasie pracy fotografa.

Jeśli nie chcemy uniknąć sytuacji, gdy fotograf tuż po północy powie, że czas jego pracy dobiegł końca i my nie mamy w tej kwestii nic do powiedzenia, warto by umowa zawiera dokładne ramy pracy, nie w ilości godzin, ale w jasno wyznaczonych ramach, czyli np. od 15 do 3 rano.

Cena usługi   

Przed podpisaniem umowy warto również zwrócić uwagę na cenę usługi. Co ważne, wyszczególnione powinny być wszystkie składniki i wskazane, co i ile będzie nas kosztowało. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w umowie powinna też znaleźć się klauzula o niezmienności ceny.

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności, gdy fotograf znienacka zdecyduje się podnieść ceny swoich usług. Mając taki zapis w umowie, cena pozostanie bez zmian, a my nie będziemy musieli martwić się przekroczeniem budżetu weselnego.